×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
عضو هیئت رئیسه خانه صنعت،معدن و تجارت ایران:فشارهای مالیاتی که نفس صنعت را به شماره می اندازد.

عماد مردانی  عضو هیئت رئیسه خانه صنعت ،معدن و تجارت ایران در گفت و گو با خبرنگار اقتصاد کشور گفت: در برخی از استان ها اقتصاد پیشران،صنعتی است مانند استان مرکزی،اصفهان،آذربایجان. متاسفانه دولت به دلیل کمبود منابع مالی و بودجه ی که دارد و یک الگویی که از کشورهای توسعه یافته گرفته است تصمیم دارد تمرکزش از فروش نفت را بردارد و از محل مالیات اقدام به کشور داری وگذراندن امورات اقتصادی کند.
مردانی ادامه داد: این نگاه خوبی است ولی ایراداتی هم دارد نحوه اجرای این دیدگاه غلط است ممکن است آسیب هایی که کشور از این الگو می بیند بسیار کاری تر از محاسنی باشد که به همراه خواهد داشت.دولت تصمیم دارد خزانه را از مالیات پرکند و به دنبال آن فشارهای مالیاتی و اعلام ضرایب بیش از اندازه به بنگا ه های اقتصادی در شرایطی که کشوردر تحریم است و چرخ دنده های اقتصادی به خوبی نمی چرخد کاردرستی نیست.
وی اظهارداشت: این اقدام خسارت شدیدی رابه بار خواهد آورد که بخشی از آن عدم توسعه صنعتی کشورو تعطیلی بنگاه ها وهمچنین عدم حفظ اشتغال موجود در بخش صمت  را به دنبال خواهد داشت که موضوعی جدی و نگران کننده است.
رئیس خانه صنعت،معدن و تجارت استان مرکزی تصریح کرد: ابزارهای رسیدگی مالیاتی برای بنگاه های اقتصادی وجود دارد که دفاتر منظم، کد اقتصادی، شناسه ملی و آدرس مشخص دارند سازمان امور مالیاتی به جای اینکه به کسانی که منابع مالی و درآمدی غیر مشخص و مخرب دارند (دلالی،واسطه گری) را شناسایی کند.فشار را می گذارد روی کسی که شناسنامه دارد و این واحدها را در فشار مضاعف قرار می دهد.
مردانی در ادامه با این پرسش که :آیا سازمان امور مالیاتی از کسانی که مجتمع و برج می سازد مالیات دریافت می کند؟ آیا این افراد را می شناسد؟ یکی از جاذبه های اقتصادی دربخش صنایع حوزه ساختمان است
چرا ازاین بخش مالیات دریافت نمیکنند؟: افزود چطورتولیدکننده با هر میزان از درآمد باید مالیات بدهد؟ اما اگرهمان تولیدکننده همه چیز را بفروشد و در بانک سپرده گذاری کند به او سود میدهید و از قضا معاف از مالیات هم هست .این یک تبعیض فاحش مضر برای کشور است کسانی که خلاق هستند و سرمایه آورده اند تنبیه و اعمال قانون می کنید. متاسفانه گویا دولت هم عزم برای مقابله ندارد
جلوی قاچاق را بگیرید تولید جان میگیرد
نایب رئیس اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی اراک در پایان اظهار کرد:قاچاق موضوعی مهم وتهدیدی جدی برای تولید است سوال من این است اصل مقابله با قاچاق کجا صورت می گیرد؟
آیا شما به عنوان دولت و متولی توانستید جلوی قاچاق را بگیرید؟
اگر توانستید جلوی قاچاق را بگیرید به تولید داخلی کمک شایانی کرده اید آن وقت هم میتوانید مالیات خوبی دریافت کنید قاچاق به عنوان یکی از موانع اصلی و چالش های گذشته و آینده گریبان تولید را سخت گرفته است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false