×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
قائم مقام دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران: قرص‌هاي جاسازي شده يك خرابكاري كاملاً عمومي است / دشمن به‌دنبال جنگ رواني عليه توليدكنندگان ايران است

آرمان خالقي، قائم‌مقام دبيركل خانه صنعت و معدن ايران در مصاحبه با  خبرنگار «اقتصادسبز» گفت: قرص‌هاي جاسازي شده يك خرابكاري كاملاً عمومي است و دشمن به‌دنبال جنگ رواني عليه توليدكنندگان ايران است.

وي توضيح داد: مگر مي‌شود قرص در داخل خمير كيك يا كلوچه قرار بگيرد و بعد از آن در كوره برود، سالم بماند و شكل و ظاهر خود را حفظ كند. اين مسأله صددرصد مشكوك است و بايد بررسي شود چرا قرص‌هاي معمولي در كيك‌ها با برندهاي مختلف جاسازي شده است.

خالقي ادامه داد: پرواضح است كه با يك تروريسيم اقتصادي مواجه هستيم تا مردم نسبت به توليدات ملي بي‌اعتماد شوند و با اين روش ضربه مهلكي به اقتصاد كشور زده است.

قائم مقام دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: خوشبختانه تمامي خطوط توليد كارخانجات مجهز به دوربين‌هاي مداربسته است و صفر تا صد توليد زيرنظر مسؤولين فني است و با توجه به متفاوت بودن قرص‌ها، متفاوت بودن محصولات، ساعت و روز توليد و نقاط جغرافيايي متفاوت مي‌توان به اين نكته رسيد كه اين يك حركت سازمان يافته است. كه هدف اصلي آن خدشه به توليد ملي بوده و مردم در اين زمينه بايد بسيار هوشيار باشند.

وي با اشاره به اين‌كه هجمه‌هاي وارده به صنعت غذا در سال‌هاي اخير سبب بروز مشكلات بسياري براي فعالين صنعت غذا شده تأكيد كرد: صنعت غذا با امنيت ۸۰ ميليون خانوار ايراني ارتباط دارد و نبايد با اظهار نظرهاي گاه بي گاه شيرازه يك صنعت را بر باد داد.

وي گفت: با توجه به حجم بالاي صادرات صنعت شيريني و شكلات و تعدد كشورهاي مقصد صادراتي به اين نتيجه مي‌رسيم كه افرادي صنعت شيريني و شكلات ايران را كه دومين صنعت بعد از صنعت پتروشيمي است را هدف گرفته‌اند.

خالقي با اشاره به اين‌كه سال‌هاست فرش دستباف ايراني هم به‌دليل همين هجمه‌ها با مشكلات صادراتي مواجه است گفت: صادرات پسته نيز به‌دليل وجود سم افلاتوكسين با مشكلاتي مواجه شده كه در اين زمينه بايد با برنامه‌ريزي به رفع مشكلات بپردازيم و نبايد مزيت‌هاي صادراتي و فضاي رشد اقتصادي را تقديم رقبا كنيم.

خالقي با تأكيد بر اين‌كه جاسازي قرص در كيك يك حمله اقتصادي تمام عيار است، تأكيد كرد: بايد پدافند غيرعامل را در اين زمينه به‌كار بگيريم و آسيب‌شناسي اين مسأله را در اولويت قرار دهيم.

وي ادامه داد: نقاط بخش كيك‌هاي آلوده مناطق مذهبي و قوميتي كشور بود و بايد اشاره كنم كه اين يك اقدام برنامه‌ريزي شده عليه امنيت ملي و تهيج افكار عمومي هموطنان بوده است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false