×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
معاون وزیر صنعت: وزارت صنعت حدود ۹۵ درصد اختیارات را به استان ها واگذار کرد

سعید زرندی روز چهارشنبه در نشست تشویق سرمایه گذاری و رفع موانع آن در بخش معدن و صنایع معدنی در محل سازمان نظام مهندسی معدن ایران افزود: بینش حاکم بر وزارت صنعت این است که باید از ظرفیت بخش خصوصی بیشتر استفاده شود و باتوجه به جذابیت های بخش معدن، تجمیع سرمایه های بخش خصوصی در این عرصه اهمیت بسزایی دارد.
وی اضافه کرد: بررسی ها نشان می دهد امروز بالغ بر ۹۰ میلیون تن مجوز ساخت واحدهای فولاد سازی در دست مردم است که اکنون ۵۱ میلیون تن آنها پیشرفت بیش از ۲۰ درصدی دارد.
به گفته زرندی، امسال وزارت صنعت توسعه اکتشافات معدنی را مورد توجه ویژه دارد و در ارتباط با رونق بخشیدن به فعالیت معادن کوچک، محوریت با سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران است.
وی یاداور شد: توازن بخشیدن به فلزات راهبردی فولاد، مس و آلومینیوم از دیگر موضوع های مورد توجه این وزارتخانه است و بحث نوسازی نیز در دستور کار قرار دارد.
معاون طرح وبرنامه وزیر صنعت تصریح کرد: نداشتن نگاه آمایشی در موضوع های مختلف سبب شده که امروز صنایع را در مناطق گوناگون کشور به صورت ناموزون توسعه دهیم و اکنون بدنبال راه گریزی برای سامان بخشیدن این بخش هستیم.
گزارش خبرنگار ایرنا حاکی است، در این نشست «شهباز حسن پور بیگلری» عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: پیش از موضوع جذب سرمایه گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی باید نسبت به بهبود رتبه ۱۲۳ از نظر سرمایه گذاری در بین کشورهای جهان اقدام کرد، در غیراین صورت این مهم تحقق نمی یابد.
وی افزود: امروز فراکسیون معدن در مجلس شورای اسلامی شکل گرفته و این آمادگی وجود دارد در زمینه حذف قوانین زاید با کارگروهی از کمیسیون صنایع و معادن در رفع مشکلات گام برداریم.
حسن پور ضمن استقبال از شکل گیری شورای معادن در سطح استان ها، گفت: این اقدام سبب رسیدگی به مشکلات مربوطه در سطح استان شده و جلسات استان کرمان در این ارتباط به شکل مستمر برگزار می شود.
وی راه اندازی پنجره واحد در بین دستگاه های اجرایی ذیربط در ارتباط با بخش معدن و صنایع معدنی را ضروری دانست، تا با شکل گیری آن در مدت ۱۰ روز تکلیف سرمایه گذار در این بخش را روشن ساخت.
حسن پور اقدام فوری وزارت صنعت در زمینه فولاد و آهن را در شرایط نوسان قیمت ها قابل قبول دانست و اظهار داشت: چنانچه دخالت دولت نبود، امروز فولاد و آهن شرایط مشابه دلار و شکر و شاید بدتر داشت، اما این موضوع به خوبی مدیریت شد.
به گزارش ایرنا، در پایان نشست تشویق سرمایه گذاری و رفع موانع آن در بخش معدن وصنایع معدنی، تفاهم نامه همکاری بین سازمان های ایمیدرو و نظام مهندسی معدن ایران در زمینه های آموزش، پژوهش و جذب سرمایه گذاری امضا شد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false