×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی:  ارتباط بین صنعت و دانشگاه خراسان رضوی موجب اشتغال ۵۰۰ نفر شد

دبیر  خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: این نهاد از طریق امضاء تفاهمنامه با دانشگاهها و همچنین راه اندازی باشگاههای دانشگاهی تا کنون زمینه اشتغال ۵۰۰ نفر از دانش آموختگان دانشگاهی و کارجویان را در واحدهای تولیدی استان فراهم کرده است.
فیروز ابراهیمی افزود: از دو سال قبل امضاء تفاهمنامه با مراکز آموزش عالی از جمله دانشگاههای امام رضا (ع)، اقبال لاهوری، علوم پزشکی و فردوسی مشهد با هدف برقراری ارتباط موثر، عملیاتی و قابل پایش انجام گرفت.
وی اضافه کرد: این تفاهمنامه ها به منظور انطباق آموزش در رشته های مختلف دانشگاهی با بازار کار و همچنین برگزاری دوره های کارورزی دانشجویان در واحدهای تولیدی به امضا رسید.
دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: همزمان با انجام این اقدامات بازدیدهای دانشجویان از واحدهای صنعتی و معدنی استان به منظور آشنایی آنان با فضای عینی کار و روند تولید هماهنگ و انجام شد.
ابراهیمی افزود: این تشکل به طور مستمر از کارآفرینان خراسان رضوی برای حضور در دانشگاهها و برگزاری برنامه های ارائه تجربیات، تلاشها و چگونگی رسیدن به موفقیت در روند کار دعوت به عمل می آورد تا کارآفرینان دستاوردها و تجربیات خود را در اختیار دانشجویان قرار دهند.
وی ادامه داد: باشگاههای دانشگاهی خانه صنعت خراسان رضوی در دانشگاههایی که با آنها تفاهم نامه امضا شده بود مستقر شدند تا نیازهای اشتغال دانشجویان را شناسایی و به خانه اعلام کنند.
دبیرخانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در شهرکها و نواحی صنعتی استان اقدام به معرفی ‘عامل اشتغال’ برای شناسایی نیازهای واحدهای صنعتی در حوزه نیروهای انسانی کرد تا این نیازها با اطلاعاتی که از طریق باشگاههای دانشگاهی اعلام می شود انطباق داده شده و زمینه اشتغال دانش آموختگان در واحدهای صنعتی فراهم شود.
ابراهیمی افزود: اقدامات این تشکل برای تقویت ارتباط بین صنعت و دانشگاه باعث شد که استاندار خراسان رضوی در راستای اجرای طرح ابتکاری ‘مثلث توسعه اقتصادی’ خود مدیریت حوزه ارتباط بین صنعت و دانشگاه را به خانه صنعت خراسان رضوی واگذار کند.
در استان خراسان رضوی هم اکنون پنج هزار و ۷۰۶ واحد صنعتی با سرمایه گذاری ۱۹۳ هزار و ۷۶۱ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۱۹۶ هزار و ۵۴۱ نفر وجود دارد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false