×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران: از بین رفتن سرمایه های اجتماعی با تغییر مقرارت اجرایی

دبیر کل و عضو هیئت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت : تغییر مقرارت اجرایی در امور واردات باعث بی اعتمادی و نیز از بین رفتن سرمایه های اجتماعی خواهد شد.

به گزارش رادیو اقتصاد عیلرضا میر بلوک دبیر کل و عضو هیئت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران در گفتگو با برنامه چالش گفت: یکی از اقدامات دولت دریافت مابه التفاوت قیمت ارز از کالاهای وارداتی است که این دستورالعمل شامل حال واردات قبل از صدور دستورالعمل نیز می¬شود که این باعث بی اعتمادی مردم به قوه مجریه خواهد شد.

وی در خصوص واردات کالاهای لوکس به کشور گفت: در حال حاضر کشور به دو دسته جمعیتی به تناسب سطح درآمد تقسیم بندی شده یک جمعیت ۳ تا ۵ میلونی با سطح درآمد بالا و یک جمعیت ۷۵ میلیونی با سطح درآمد و قدرت خرید پایین که به تعبیری در داخل کشور ایران یک جمعیت مجزا با سطح درآمد بالا و خواهان کالاهای لوکس وجود دارد.

وی کالاهای وارداتی را در۴ بخش عمده دانست و گفت: واردات ما به کالاهای لوکس ، کالاهای اساسی، تجهیزات و اقلام تولیدی و اموال نامحسوس و دانش فنی اختصاص دارد که در شرایط تحریمی باید الویت های مورد نیاز کشور در نظر گرفته شود.

وی افزود: با واردات دانش فنی میتوان موجب مغز افزاری شد تا بسیاری از کاستی های خدماتی را جبران نمود.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false